Altevita bio matcha - 100 g

414,00 Kč

Dostupnost: Skladem
Kód: MA06

Altevita bio matcha - 100 g. Matcha je 100% zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek (cca 5 - 10 mikronů), při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky.

Altevita bio matcha - 100 g

Balení BIO Matcha Tea Gourmet 100g

Čaj Matcha je 100% zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek (cca 5 - 10 mikronů), při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Pokud pijete čaj Matcha, tak spotřebujete celý čajový list. To je hlavní důvod, proč je čaj Matcha považován za silnější variantu zeleného čaje.

V nedávných vědeckých studiích bylo zjištěno, že čaj Matcha obsahuje vysoký obsah EGCG (epigallocatechin gallate), což je antioxidant, který se nachází i v běžném zeleném čaji. Čaj Matcha má svou vlastní charakteristickou chuť a texturu a může být atraktivní volbou pro ty, kteří preferují tento specifický způsob přípravy čaje.

Příprava čaje Matcha

Za studena:

Čaj smícháme s vodou (od 2 dl - 1,5 l dle chuti) a pořádně protřepeme. Doporučujeme přidat pár kapek limetky nebo trochu ovocného sirupu podle chuti. Skvělou chuť docílíte kombinací čaje Matcha s vodou a bezovým sirupem.

Je důležité, aby byl čaj Matcha vždy důkladně rozmíchaný. Při přípravě za studena použijeme šejkr nebo plastovou láhev.

Za tepla:

Čaj (1 sáček) zalijeme horkou vodou (2 dcl) s teplotou cca 70 stupňů a pořádně rozmícháme. Před přípravou za tepla je ideálním pomocníkem malý šlehač mléka pro přípravu pěny. Skvělou chuť docílíme přidáním medu a limetky. Doporučujeme podávat s mlékem na zjemnění chuti.

 

Rozdíl mezi čajem Matcha a kávou

Základním rozdílem mezi Matcha a kávou jsou živiny, které se přirozeně v obou nápojích nacházejí. Káva obsahuje silný stimulant. Matcha obsahuje theofylin a theanin, stejně jako množství minerálů, vitamínů a antioxidantů. Kofein je velmi rychle působící stimulant, který okamžitě najde cestu do krevního oběhu. Účinky se projeví během několika minut a vrcholí v průběhu 30 až 45 minut. Vrchol účinku kávy je často spojován s nervozitou, pocením a následným oslabením či otupělostí. Naopak účinky čaje, tedy látka, která se v něm nachází (theofylin) funguje zcela odlišně. Matcha obsahuje množství živin, které omezují vstřebávání theofylinu do krevního oběhu okamžitě, což vede k postupnému uvolňování energie za čas 3 - 6 hodin.

 

Čaj Matcha a jeho barva

Matcha je skutečně 100% čistý zelený čaj. Neobsahuje žádná barviva, přísady nebo konzervační látky. Důvodem smaragdově zelené barvy je množství chlorofylu v čajových lístcích způsobené zastíněním čajovníku. Čtyři týdny před každoročním sklizní jsou čajové oblasti zcela pokryté plachtami. Tato speciální stínící technika zabraňuje slunečnímu záření až o 90%, což má za následek, že rostliny rostou téměř ve tmě a chybějící světlo si kompenzují nadměrnou produkci chlorofylu. Právě z chlorofylu, který je obohacen o aminokyseliny, vzniká smaragdově zelená barva.

Průměrná spotřeba čaje se pohybuje od 1 - 2 šálků denně, což odpovídá 10 - 20 šálkům klasického zeleného čaje.

Dávkování

Dospělý člověk by měl denně přijmout 3900 ORAC antioxidantů, což odpovídá 4g Matcha Tea

Děti 4-6 let: 45 mg = 1,5 gr čaje Matcha / den

Děti 7-9 let: 63 mg = 2,1 gr čaje Matcha / den

Děti 10-12 let: 85 mg = 3,2 gr čaje Matcha / den

Těhotné max. 4GR: čaje Matcha / den (= 2 šálky / den)

Dospělí max. 6 šálků čaje Matcha / den

 

Země původu: Japonsko

 

 

Doprava a platba

Levná doprava

Zásilkovna 65,- | Na adresu 98,-

Nad Kč 999,- DOPRAVA ZDARMA!

Karty | Dobírky | Převodem 

2023 © Green-for-life.eu   SEMAKIN.CZ | E-shopy & Weby

Please publish modules in offcanvas position.