Akné je poměrně závažné onemocnění, které by se mělo řešit již v jeho začátcích a podchytit tak co nejdříve. Jak ale vyléčit akné a na co byste určitě neměli zapomenout?

Pokud jste na sobě zpozorovali jednu či dvě vyrážky, nemusí hned jít o akné. To můžete zpozorovat, když máte dlouhodobě problémy s kůží. Černé tečky, pupínky či abscesy. Pro akné jsou typické i jizvy, kterých se je velmi obtížné zbavit. Samozřejmě je to možné, ale jen do určité míry.

Vraťme se však zpět k akné. Vzniká z různých důvodů, především kvůli hormonům. Je totiž známo, že akné se vyskytuje zejména u dospívajících. Nicméně, může vzniknout také v pozdějším věku. Důvodem může být genetická predispozice, nedostatečná hygiena či nesprávná životospráva. Jak tento problém vyřešit?

POUŽIJTE OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Říká se, že ostropestřec mariánský působí jako antioxidant. Vylučuje z těla škodlivé a toxické látky. Přináší velké množství příznivých účinků. Například detoxikují játra, podporuje imunitní systém a v neposlední řadě zlepšuje stav pleti do vysoké míry.

Dokáže vyřešit akné a podpořit jeho léčbu. Ostropestřec mariánský je nejúčinnější ve své dřevěné podobě. Jednoduše řečeno, tuto bylinku se užívat vyplatí z více hledisek.

Naše rada: Neváhejte užívat i jiné výživové doplňky, například vitamíny. Ty obsahují komplex výživných látek, které vaší pleti napomohou a zlepší její stav.

Ostropestřec mariánský – využití, účinky, kontraindikace

PRAVIDELNĚ SI ČISTĚTE PLEŤ

Základem je správná hygiena. Jak se říká: ,,Vše má své hranice”. Vaší pleti neprospěje pokud ji budete čistit příliš často, ale ani když vůbec. Proto byste měli najít zlatý střed.

Pleť si jistě čistěte ráno a večer. Přes léto můžete i častěji, protože se pokožka více potí. Nezapomínejte používat i čistý ručník. Vždy byste měli mít vyhrazený jeden, který je určen na ruce a jeden na obličej.

POUŽÍVEJTE KVALITNÍ PRODUKTY

Při výběru produktů na obličej byste se měli zaměřit zejména na složení. Je důležité, aby sestávalo výlučně z přírodních látek. Říká se, že čím méně složek kosmetický přípravek obsahuje, tím je to lepší. Upřednostňujte produkty, které jsou vhodné pro aknózní a problematickou pleť.

Nezapomínejte: Možná si myslíte, že když je vaše pleť problematická a aknózní, tak nepotřebuje hydratovat. To ovšem není pravda. Měli byste si pořídit hydratační krém a pravidelně jej používat. Pokud vaše pleť bude dostatečně hydratovaná, může se díky tomu snížit výskyt akné.

KONZUMUJTE JÍDLA PLNÉ ŽIVIN

Stav vaší pleti se může odrážet i od toho, co konzumujete. Platí, že byste měli přijímat co nejvíce živin. Ty mohou být v podobě zeleniny, ovoce, vlákniny či bílkovin. Nezapomínejte, že denně je třeba vypít 2 – 3 litry čisté vody. Vyhýbejte se tučným a mastným jídlům či rafinovaným cukrům. Tyto potraviny dokážou stav pleti jen zhoršit.