Altevita BASMATI RÝŽE 500g

69,00 Kč

Dostupnost: Skladem
Kód: AV01

Basmati rýže patří mezi nejkvalitnější rýže světa. Tento typ rýže je charakteristický dlouhými, štíhlými zrny a charakteristickou oříškovou chutí a aroma.

Basmati rýže patří mezi nejkvalitnější rýže světa, pokud není nejkvalitnější vůbec. Pěstuje se výlučně na úpatí Himálaje, v čistě přírodním prostředí, kde ji minerály obohacuje voda z himálajských ledovců.

Tento typ rýže je charakteristický dlouhými, štíhlými zrny a charakteristickou oříškovou chutí a aroma. Jeho příchuť se odráží i na samotném názvu rýže, "basmani v hinduistickém překladu znamená" královna vůní ". Tuto zvláštní chuť i svou výjimečnou kvalitu získá rýže basmani díky své přípravě, tj dvouletému sušení zrn.

Rýže basmati je typickou součástí indické kuchyně, pěstuje se však i v Pákistánu. Výjimečná je nejen se svou chutí, ale i se svým složením. Vyznačuje se nízkým glykemickým indexem, po její konzumaci se hladina cukru zvýší jen nepatrně, je schopen snížit hladinu cukru i cholesterolu krvi. Je bezlepková, mohou si ji dopřát i nemocní s celiakií. Je lehce stravitelná, má málo kalorií, může být vhodnou součástí diet. Její nejkvalitnější a nejzdravější variantou je hnědá, přírodní forma, která se neupravuje a dostane se na trh v její čistě přírodní formě. Ma rozdíl od jejího bílého variantu, hnědá basmani rýže neprojde ani loupáním, leštěním či broušením, všechny její přírodní vlastnosti se zachovají.

Rýže basmati obsahuje všechny makronutrienty: sacharidy, tuky a bílkoviny, mnoho minerálních látek (železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, selen, zinek, měď, mangan a molybden), jakož i omega-3 nenasycené mastné kyseliny, z vitamínů B a E, biotin, kyselinu pantotenovou (vitamin B5) i listovou. Kyselina pantothenová je důležitá při metabolismu tuků a sacharidů, listová snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

 

Doprava a platba

Levná doprava

Zásilkovna 65,- | Na adresu 98,-

Nad Kč 999,- DOPRAVA ZDARMA!

Karty | Dobírky | Převodem 

2023 © Green-for-life.eu   SEMAKIN.CZ | E-shopy & Weby

Please publish modules in offcanvas position.