Altevita BIO zázvor 60g

99,00 Kč

Dostupnost: Skladem
Kód: AY08

Má schopnost rozšiřovat cévy a zlepšit prokrvení periferních částí těla - rukou a nohou. Patří totiž k potravinám, které dokáží produkovat v těle teplo a prohřát tak celý organismus.

Zázvor (lat. Zázvor lékařský) se vyznačuje mnoha blahodárnými účinky na zdraví člověka. Pochází z Asie, do Evropy se dostal ještě v 9. století.

Hlavními účinnými látkami zázvoru jsou silice a pikantní látka gingerol, která má podobné chemické složení jako kapsaicin, aktivní pálivá látka v paprice. Má schopnost rozšiřovat cévy a zlepšit prokrvení periferních částí těla - rukou a nohou. Patří totiž k potravinám, které dokáží produkovat v těle teplo a prohřát tak celý organismus. Zrychlí metabolismus až o 20%. Kromě těchto látek zázvor obsahuje éterické oleje, látky s antibiotickým účinkem, vitamíny B9, C a E, z minerálních látek hořčík, draslík, vápník, selen, fosfor, železo a zinek.

Nejznámějším účinkem zázvoru je jeho antiseptický a antibakteriální účinek.

Zázvor stimuluje chuť k jídlu, podporuje trávicí procesy počínaje zvýšenou tvorbou trávicích šťáv a urychluje metabolismus živin z přijaté potravy. Podporuje spalování tuků.

Jeho účinky ocení i lidé trpící srdečně cévními onemocněními, protože zázvor přispívá při snížení cholesterolu, tlumí srážlivost krve, způsobuje i snížení krevního tlaku. 

Nicméně, i při jeho použití musíme být obezřetní. Odborníci z ní doporučují konzumovat maximálně 4 g denně, při vyšších dávkách se mohou vyskytnout žaludeční potíže a průjmy, nevolnost, točení hlavy i bušení srdce. Těhotné ženy by se měly konzumaci zázvoru vyvarovat.

Složení: BIO Zázvor mletý (Zingiber officinale)

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota: 1300 kJ / 311 kcal,
Sůl: <0,1 g
Bílkoviny: 7,4 g
Sacharidy: 60,0 g, z toho cukry: 55,4 g,
Tuk: 3,3 g, toho nasycené mastné kyseliny: 1,0 g,

Chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.

Skladujte v suchu.

 

Doprava a platba

Levná doprava

Zásilkovna 65,- | Na adresu 98,-

Nad Kč 999,- DOPRAVA ZDARMA!

Karty | Dobírky | Převodem 

2023 © Green-for-life.eu   SEMAKIN.CZ | E-shopy & Weby

Please publish modules in offcanvas position.