Coffeein Peru El Palto zrnková káva - 200 g

169,00 Kč

Dostupnost: Skladem
Kód: 6106

Coffeein Peru El Palto zrnková káva - 200 g. Tělo kávy je mohutné a silné. V chuti dominují sladké a čokoládové tóny s podtónem kakaa. Dochutí je mírně kyselá a horká, připomínající kůru pomeranče a grapefruitu.

Coffeein Peru El Palto zrnková káva - 200 g

Peru leží na západním pobřeží Jižní Ameriky. Podnebí krajiny je velmi rozmanité a můžeme zde najít tropické podnebí ve východní nížině a poušť na západě země podél pobřeží. Z hlediska kávy je však nejdůležitější oblastí pohoří And. Právě na východních svazích tohoto pohoří se pěstují kávovníky.

V Peru se pěstuje výhradně Arabika, hlavně odrůdy Typica a Caturra. Až 95 % kávy pochází od malých farmářů, kteří vlastní pouze 2-3 hektary půdy. Obvykle se jedná o rodiny s dlouhou tradicí pěstování kávovníků. Jelikož jsou to drobní farmáři, své dokonale červené třešně předávají do zpracovatelské stanice, která je od nich odkupuje za férové ceny. Zpracovatelská stanice Juan Marco El Palto, odkud pochází tato káva, získala různé certifikace a jejich dlouhodobým cílem je pravidelně se účastnit Cup of Excellence a získávat přední umístění.

100 % Arabika
Stupeň pražení: Full City
Velikost balení: 200 g (zrnná káva)
Etiketa je vyrobena z recyklovaného kávového odpadu

Chuť kávy:
Tělo kávy je mohutné a silné. V chuti dominují sladké a čokoládové tóny s podtónem kakaa. Dochutí je mírně kyselá a horká, připomínající kůru pomeranče a grapefruitu.

Původ kávy:
Kávovníky odrůd Caturra, Typica a Catimor se pěstují v Peruánských Andách, v oblasti El Palto, na vulkanické půdě, v nadmořské výšce 1300-1800 metrů nad mořem. Káva je zpracována mokrou metodou a následně sušena na slunci. Zde se provádí ruční sběr a třídění.

Další informace:
Region: El Palto
Farma: Malí farmáři z regionu
Zpracovatelská stanice: Juan Marco El Palto
Půda: Vulkanická, bohatá na minerály
Odrůda: Caturra / Typica / Catimor
Zpracování: Mokré, sušené na slunci
Nadmořská výška: 1300-1800 metrů nad mořem

Doprava a platba

Levná doprava

Zásilkovna 65,- | Na adresu 98,-

Nad Kč 999,- DOPRAVA ZDARMA!

Karty | Dobírky | Převodem 

2023 © Green-for-life.eu   SEMAKIN.CZ | E-shopy & Weby

Please publish modules in offcanvas position.